Recenze

Kateřina (28)

Terapii jsem navštívila z důvodu nespokojeného partnerství a veškeré povinnosti jsem vykonávala téměř sama s malým dítětem. Neustále unavená, bez energie a bez pochopení a lásky od partnera. Po terapii se vše změnilo. Opravdu jsem nečekala, že vše půjde tak hladce. Partner je jak vyměněný. Naslouchá, pomáhá, s dítětem je ve větším kontaktu, více komunikujeme a vůbec se nehádáme. Teprve teď mám pocit, že jsme rodina a vše je tak, jak má být.

 

Alena (39)

Jako ředitelka firmy jsem zaváděla nový provoz a brzy byla vyčerpaná a v jednom kole. Cítila jsem se jako otrok. Bylo toho na mě moc a nedalo se to zvládnout. Klasický workoholik. Moje rodina a moje zájmy i koníčky šly stranou. Po sezení jsem najednou žádný problém v organizaci mého pracovního a volného času  neviděla,  zavedla jsem ve firmě nový systém a teď mám času pro sebe a pro rodinu kolik chci. Mám vše opět ve svých rukou a cítím se uvolněná a nad věcí.

 

Jiří (33)

I když sezení působilo logicky, jeho snadnost přímo nabízela otázku, může toto fungovat? Tak rychle? Během sezení a následných konzultací, jsme se dotkli mnoha témat, která jsem potřeboval nějakým způsobem v sobě vyřešit. Něco mělo pozvolný pozitivní efekt. Ale něco se změnilo do druhého dne. Téměř celoživotní napnuté vztahy syn-otec zmizely.

 

Mirka (35)

Ahojky Romi, byla jsem u tebe kvůli šikaně mýho malýho. Děti se s ním nechtěli kamarádit a ubližovali mu. Praly se s ním a on kolikrát přišel domů celý od krve. Bylo mi ho líto. Po sezení se to brzy změnilo. Malej je teď v pohodě a jeho kamarádi taky. Už ani nevíme, že se to kdy dělo. Moc děkuji za pomoc. Tak dlouho nás to trápilo a tak rychle je to pryč. Jak mávnutím proutku. Vím, že problém byl u mě a že stačilo přenastavit sebe. Ale i tak to vypadá jako zázrak.

 

Markéta (39)

Ahojky, přišla jsem za tebou, protože jsem měla problém s nadváhou a nedařilo se mi zhubnout. Ať jsem dělala co jsem dělala, nic nepomáhalo. Byl jsem zoufalá a už jsem se smiřovala s tím, že to budou hormony a že se s tím nedá nic dělat. Po včerejším sezení je ale všechno jinak. Už se necítím TLUSTÁ, nafouklá, neohebná a neforemná, ale lehká, uvolněná, pohyblivá, a jako bych už hubla. Taky mám najednou dostatek energie, která mi dřív chyběla. Už mou váhu nevnímám jako problém. Vím, že to zvládnu, a už se mi to  v podstatě děje. Později písnu, jak se mi daří. Ještě jednou děkuji. Jsi úžasná a jsem moc ráda, že Tě mám ve svém životě.

 

Lada (49)

Ahojky Romanko, Tvoje sezení mi pomohlo zjistit, proč se stále cítím vystrašená a ponížená, našly jsme původ a s Tebou jsem to zpracovala. Cítím se svobodněji a naučila jsem se být sebevědomá a milovat a přijímat druhé. Každý člověk je jedinečný, to jsi mi pomohla pochopit. Sezení je o práci s pocity a s Tebou je milé se hledat, moc děkuji.

Mirka (35)

Ahojky Romi! Změny nastaly hned. Jedno sezení u Romči a můj život se začal měnit. Jak osvobozující pocit, když přestanete řešit, co si myslí ostatní. Věci, které dříve byly pro mě zátěží, beru najednou s lehkostí a co je ještě lepší: už se vůbec nedějí! A co je úplně okouzlující jsou ty reakce lidí, které mám kolem sebe. Často teď poslouchám větu: „Něco je s Tebou jinak, nevím co, ale je to super.“ Sezení u Romči můžu jen doporučit. Byl to příjemně strávený den a to, co přijde potom… , je prostě NÁDHERA!

 

Pavel (28)

Sezení může snadno pomoci v mnoha problémech. Tak málo stačí, aby se změnil pohled a postoj k problémům a k ostatním lidem. Je to zajímavé a divné, ale je to tak.

 

Dana (55)

Je to velmi zvláštní a vlastně i úsměvné. Sami nedokážete pochopit, že TOHLE mohl ještě před nedávnem být problém…. V podstatě si ani neuvědomujete, proč jste to vlastně celý život řešili…

 

Aneta (32)

Terapie s Romankou mě skvěle nastartovala. Před terapií jsem byla trochu zacyklená v rutinním fungování, kde jsem zjistila, že mi chybí cíl a smysl života. Romanka mi ukázala skvělou metodu, která otvírá doslova dveře dokořán. Po terapii se mi nesmírně ulevilo! Romanka je skvělá, velice vnímavá a důsledná terapeutka! Díky silnému záměru, se kterým mi pomohla, jsem našla cestu tím správným směrem. Rychle jsem pochopila, že sezení funguje a že je to přesně to, co jsem hledala! Chtěla jsem víc, a vyloženě se začaly dít zázraky ve všech oblastech mého života. Zlepšily se mi vztahy s lidmi z blízkého okolí, všechno se mi daří, cítím velký klid a pohodu, získala jsem si ideální práci, přestala jsem kouřit, mimoděk zmizela alergie na lepek a laktózu, a další, a další.

 

Maky (39)

Chci se s tebou podělit o změny ve svém životě po terapii s tebou 😀 Je mi pořád krásně a mám většinou dobrou náladu.

Za poslední dobu jsem měla špatnou náladu jen dvakrát a moc dobře si uvědomuji, že svou vlastní vinou, když jsem si nepohlídala energii. Navíc se mi podařilo ji docela rychle změnit, když jsem na tom zpracovala, tak, jak jsi mě to naučila.

 

Milan (29)

Po sezení jsem mimo jiné zjistil, že už nemám z některých věcí strach. Vždycky jsem se třeba bál, že ztratím práci a neuživím rodinu. A teď mám pocit, že už se toho nebojím, vím, že bych to zvládl v pohodě i jinde. Mám pocit vlastní hodnoty. Dává mi to pocit svobody! Jsem rád, že jsme Tě poznal. Díky moc a měj se fajn. 
 
 

Marky (39)

V práci jde vše super, jsem spokojená a zjistila jsem, že se mě taky některé věci tolik nedotýkají, jako dřív. Nerozčiluji se, přijímám to, co přichází, většinou se naladím na lidičky a je to v pohodě. Pokud potřebuji víc, tak si hodím záměr a je to! Minulý týden jsme měli výběrko na novou pracovnici. Já jsem byla až u druhého kola a když jsem ji uviděla, hned jsem věděla, že tato žena se mnou bude pracovat. Dala jsem si předtím záměr: „Mám úžasnou novou kolegyňku“ a víc jsem neřešila. Za týden nastupuje.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

Kety (39)

Po sezení je doma většinou pohoda a zlepšil se i vztah s manželem, řekla bych, že se nám vloudila do vztahu lehkost, humor a nadhled. I fyzický kontakt se zlepšil a to jsem si myslela, že líp už ani být nemůže, v tomto ohledu to bylo vždycky super. Po záměru „Mám úžasný sex se svým manželem“ jsem nestačila zírat… 

 

Anička (20)

Před počátkem mé terapie jsem často trpěla pocity úzkosti a beznaděje. Měla jsem problémy s rozhodováním a že něco “nezvládnu” byla nejhorší myšlenka, která mě neustále doprovázela. Hned po prvním sezení se mi ulevilo. Už mi nedělá problém brát věci s nadhledem a celkový život se mi zdá poněkud lehčí. Nejenže mi terapie pomohla s aktuální úzkostí, ale dokonce se mi zlepšily i vztahy v rodině. Vřele doporučuji všem, kteří chtějí žít příjemný a bezstarostný život.

 

Kačka (22)

Ahoj Romi, daří se mi čím dál lépe a pokračuji postupně v práci na sobě. Už po prvním sezení je cítit nepopsatelně velký rozdíl, na začátku jsem nemohla uvěřit, že i na mé problémy by to mohlo fungovat, ale opravdu je to tak. Ve společné spolupráci s úžasnou Romankou je to naprostá paráda. Její přístup k lidem je naprosto úžasný a profesionální a to je tím, že svoji práci dělá s láskou. Po 3 měsících práce na sobě se opravdu cítím neskutečně. Věci, které mi dříve dělaly starosti (a že jich bylo dost), mi teď přijdou úsměvné. Tahle metoda je pro mě jasnou volbou, mohu jen doporučit všem, kteří už se nechtějí motat v kruhu.

Alča (41)

Na terapii k Romči mě dovedla zvědavost a doporučení. A to už jsem se zařekla, že už nic „zkoušet“ nebudu. S odstupem uznávám, že po sezení se cítím jako znovu narozená – zbavená tzv. životní otupělosti, se kterou už žít nemusím. Citlivý přístup Romanky vřele doporučuji.

 

 Maruška (51)

Moje problémy se týkaly depresí, únavy a nespokojenosti v práci a doma. Nastal den, kdy už jsem si říkala, že to dál nejde. Moje deprese neustávaly a často jsem brečela. Prášky jsou řešení jen na chvilku, a já to přece chci vyřešit napořád. Ze sezení jsem odcházela vyčerpaná a unavená, ale velmi rychle se dostavily výsledky. Do práce přišla velká úleva a pocit vyrovnanosti, přestala jsem řešit nesmysly, křičet na všechny okolo, a začala jsem být spokojená s tím co mám. Můžu si teď navíc své problémy snadno vyřešit. Už to není až takový problém, je to maličkost.

 

Marie (47)

Romanka je kamarádka, proto mě napadlo, že vyzkouším i to, co neznám. Pokud se mě zeptáte, jestli jsem její metodě dopředu věřila nebo nevěřila, neumím odpovědět. Následující dny však ukázaly, že jí teď věřím. Člověk opravdu může mít to, co si dovolí.

Mirka (48)

Ahoj Romano, mám se skvěle. Před sezením jsem se cítila vyčerpaná, plná vzteku a věděla jsem, že potřebuji změnu. Po sezení jsem vyrovnaná s vědomím, že co si přejeme, to nám život poskytne.

 

Markétka (39)

Když jsem byla poprvé po našem sezení u rodičů, tak  mě až překvapilo, jak se mě jejich chování nedotýká tak, jak dřív. Připadala jsem si, jako tichý pozorovatel jejich divadla. Přišlo mi to až vtipné. Dokonce ani, když se moje mamka naštvala a postavila se taťkovi, odmítla s ním pracovat, sbalila se a odjela na několik dní za nejmladší dcerou a malinkým vnukem! I to mě nechalo klidnou. Taťka z toho byl tak vykulený, že si dokonce postěžoval mému muži. A to nikdy nedělá! A já měla stále dobrý pocit, přitom dřív bych z toho byla na nervy. Vůbec se mě jejich počínání nedotýká jako dřív. Dávám jim svobodu. Ať si žijí, jak potřebují. Ale můj život a mou náladu to už neovlivní. Byla jsem u nich za poslední měsíc několikrát a cítím, že si dokážu jasně vymezit co chci aniž by to nějak narušilo náš vztah. Je to bezva. Dokonce už mi ani nevadí, že to starší ségra neumí…

 

Zdeňka (71)

Jednoho dne jsem si řekla, že bych to mohla zkusit a že by mi to mohlo v něčem pomoct. Měla jsem v té době spoustu starostí a dělala jsem věci, které jsem dělat nechtěla. Říkala jsem si ale, že musím, a velmi mě to vyčerpávalo. Dále jsem viděla chyby na ostatních a někteří reagovali nepříjemně na mě. Když jsem tyto problémy na sezení vyřešila, věci se začaly vyvíjet jinak. Vše se postupně samo přetvářelo. Starosti, které jsem řešit nemusela, jsem už neřešila, problémoví lidé začali být příjemní a všechno bylo hezčí a růžovější. Byl to prostě zázrak.

 

Zuzka (55)

Manžel se proměnil v lepšího člověka, přitom v mých očích to byl on, kdo se měl změnit. Nicméně jeho změna k lepšímu souvisela s tím, že jsem se k němu začala chovat lépe já. A ani jsem se nemusela snažit, šlo to samo, a tak je teď u nás pohoda a manžel mi pomáhá. Je jiný, je prostě fajn a je to jen jedním sezením.

Helena (47)

Krásně se mi teď daří mnoho věcí např. zařizování různých záležitostí a komunikace s lidmi. Nyní jde vše hladce a zařizování se daří bez dřívějších komplikací. Ať už lidé reagují jakkoli, není mi to nepříjemné, jsem v pohodě a nevytáčí mě to. Nevznikají rozepře, a tím pádem i oni reagují lépe na mě.

 

Jirka (40)

Ahoj, po sezení jsem v pohodě a myslím nebo už vím, že jsi mi pomohla. Není to zatím na 100% ale pomalu se to zlepšuje, moc ti děkuju změnila jsi mi život i manželství, i dcera je lepší. Posílám myšlenkama, co si přeju a co chci, a dobrý až divný, ono se mi to plní, moc dík. A kdyby byl problém, který nezvládnu, zavolám. Připadám si, jak když mám zlatou rybku, která mi plní přání, jen nevím, kolik si jich můžu přát. Ahoj a ještě jednou dík.

 

 

Ketka (39)

 
Díky tobě se cítím moc hezky a užívám si života většinou bez negativních emocí.
Zkouším si hledat vhodné záměry a snažím se je formulovat tak, aby se mi děly.
Dneska jsem si třeba řekla, že mám čtyřlístek a i když bych ho jindy na louce hledala dlouho a patrně ho vůbec nenašla, protože jsem na to slepá, dneska jsem ho měla hned a ještě navíc jsem s ním našla i pětilístek… Tak takhle se mám a je mi fajn 😀 Moc děkuji!
 
 

Dana (63)

Slavím pokroky: Měla jsem strach cestovat, protože jsem trpěla na panické ataky a nedovedla jsem si představit, co bych dělala, kdyby na mých cestách k záchvatům došlo. A tak jsem raději ani necestovala. Po našem sezení ataky zmizely a už jsem jela třikrát autobusem na zájezd. Byla jsem i na 4 dny s kamarádkou v lázních. Navíc mám hezké vztahy s dětmi a nic mě nerozhází. Jak ty říkáš, to, co by dřív bolelo, je mi najednou jedno. Chvíli to trvalo, ale je to tady. Muselo to dozrát.

 

Martina (35)

Těšila jsem se na setkání s paní Mlátilíkovou. Věřila jsem, že mi pomůže zbavit se té černoty a smutku v sobě. A stalo se! Při odchodu jsem se cítila veselá, lehká, svobodná a šťastná. Je to, až k neuvěření. Něco škaredého toho dne ze mně odešlo a nevrátilo se. Romano, Děkuji!! S úctou, Martina.

 

Peťa (39)

Díky sezení mi zmizelo ze života spousta napětí a nedorozumění… Měla jsem hodně negativních pocitů a emocí ohledně vztahů s lidmi kolem. Po jejich pročištění už mě mnohé situace vůbec nevadí a ještě větší množství z nich úplně zmizelo. Peníze, kde jsem měla pocity typu, že si je nezasloužím, není jich dost a podobné další přesvědčení, se mi peníze vždy rozkutálely, nebo jsem je musela za něco nečekaně vydat. Dnes již tomu tak není, už je nevnímám jako obtíž, ale jako příjemnou součást života, tady na Zemi. A co mě ještě těší je, že už mi nevadí, co si o mně kdo myslí a jak mě hodnotí. A když třeba nemá zájem se mnou komunikovat, neberu si to osobně.

 

Lucie (42)

Ahoj Romčo, před sezením jsem se cítila strašně pod tlakem a byla jsem deprimovaná, často jsem brečela. Teď, když nad tím přemýšlím, tak po tom, co jsem byla u tebe, už nepláču, jsem vyrovnanější a víc v klidu. Už ty moje starosti beru lehčeji a říkám si, že se to vyřeší samo.

 

Petra (39)

Romčo, co se týče dochvilnosti, tak úplně koukám, chodím všude včas a s takovou pohodou, úplná paráda… A Romanko, malýho úplně zbožňuju! To je tak krásný a jsem za to moc šťastná…

Líba (48)

Milá Romano, nejprve bych Ti chtěla poděkovat, za připomenutí důležitosti záměru. Každý den na svůj záměr myslím a věci se už hezky poskládaly. Od našeho říjnového setkání mě potkalo několik nepříjemností, ale podařilo se mi situaci přijmout a ustát. Daří se mi oddělovat svůj život od cizích problémů a cítím se klidná a svobodná. Největší změnu cítím v práci, která mě zase začala naplňovat, lépe si ji organizuji a zároveň se mi daří víc odpočívat. Sezení mi umožnilo vyčistit a přeskládat svůj život. Našla jsem odvahu zkoumat osobní minulost, postavit se čelem dávným zraněním, přijmout je a nechat odejít. Cítím se spokojená a svobodná, přestože kulisy, v nichž žiji, se nijak zvlášť nezměnily, změnila jsem se já…

 

 Marcela (55)

Už několik týdnů před odletem do Thajska jsem trpěla obavami z letu, turbulencí a uzavřeného prostoru, z výšky, že to nezvládnu, a že mi nikdo nepomůže. Nemohla jsem vůbec spát a uklidňující léky jsem brát nechtěla. Asi po 2 hodinové terapii se mé obavy uvolnily. Zbývající dva dny do odletu jsem již v klidu spala a žádné uklidňující léky nepotřebovala. Cesta do Thajska pak proběhla bez problémů a zpátky se už jednalo o sváteční let. Kdyby se letělo do Austrálie, tak letím!:)

Marcela (40)

Romanka je laskavá, milá a empatická žena. Přesto, že mě před mou návštěvou u ní nikdy neviděla, přivítala mě s otevřeným srdcem a přátelským objetím. V tu chvíli se moje jistota, že jsem si ji vybrala správně, ještě znásobila. Přišla jsem ji požádat o pomoc s mým dlouholetým problémem, se kterým jsem si nevěděla sama rady a neuměla jsem ho nijak řešit. Od dvou let až do mých čtyřiceti se mi potily dlaně na rukou. Styděla jsem se komukoli ruku podat. Romanka mi pomohla vytvořit záměr a dodnes si pamatuji ten skvělý pocit, který ve mně tenkrát vyvolal. Romanka mně skutečně pomohla, krátce po našem setkání problém zmizel.

 

Petra (30)

Zavolala jsem ti kvůli obavám z porodu a mateřství. Děsily mne historky o porodu a následných potížích na mateřské, které mi každou chvíli někdo vyprávěl. Po pár minutách hovoru s tebou, kdy jsme nastavily záměr, se mi moc ulevilo a začala jsem se na porod i na miminko moc těšit. A zrovna dneska mi opět někdo o porodu cosi říkal a mně to bylo úplně jedno! Obavy zmizely. Jsi zlatíčko! Moc děkuju! Cítím se skvěle! 

 

Zita (37)

S dětmi mám teď dobrý vztah pořád. Když cítím napětí nebo nervozitu, tak udělám, co jsi mi říkala, a je to většinou v pohodě. Vše dopadlo na jedničku. Moc děkuji.
 
 
 
Peťa (30)
 
Zavolala jsem ti, protože jsem trpěla obavami z porodu a následného mateřství. Bála jsem se, že to bude komplikované a že to nezvládnu. Hororové historky mých známých o dramatických porodech mně moc pohody nepřidávaly. Nastavily jsme ale spolu během pár minut záměr a najednou mi bylo fajn. Teď už mě všechny ty historky nechávají v klidu, vím, že u mě to bude jinak a na porod a na miminko se už moc těším! To je tak super! Diky moc, Romanko, jsi zlatíčko!!!
 
 
 
Markéta (39)
 
Jsem moc ráda, že jsem Tě poznala a mohla si zažít terapii s Tebou. Poslední dobou mám pocit, že se mě nic těžkého ve světě nedotýká tolik, jako dřív.  Například jsem se včera naposledy rozloučila se svým bratrancem. I když to bylo těžké, zvládla jsem to s pocitem, že je vše tak, jak má být. Dozvěděla jsem se o jeho smrti v nejvhodnější chvíli a dostala jsem velkou podporu od svého manžela. Bratranec byl moc nemocný a mě nakonec přišla zpráva o jeho odchodu milosrdnější než čekání na ni při každém telefonátu s tetou nebo mamkou. Dřív bych takovou situaci tak snadno nezvládla.